Kılıçdaroğlu: Bu acı tablo içimize taş gibi oturuyor

Gazeteci İsmail Saymaz’ın ortaya çıkarttığı, IŞİD tarafından yakılarak öldürülen 2 Türk askerinin yakma emrini veren teröristin, Gaziantep’te kuşçuluk yaptığı haberlerine değinen CHP lideri, “Böyle bir acı tablo içimize taş gibi oturuyor” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Denizli’deydim akşam cep telefonundan bir video gösterdiler. İki askerimizin diri diri yakıldığının videosunu. Bu montaj mıdır diye araştırırken gerçek olduğu çıktı ortaya. Talimatı veren kişi tutuklandı hapse atıldı. İyi ki bu ülkede dürüst gazeteciler var.

Bir gazeteci arkadaşımız makale yazdı. 2 askerin yanmasıyla ilgili talimatı veren kişi Gaziantep’te kuşçuluk yapıyor diye. Önce tutuklanıyor sonra serbest bırakılıyor ve kuşçu dükkanı açıyor. Kim bunu serbest bıraktı?

Hangi irade serbest bıraktı? Hangi siyasi irade buna müdahale etti? Nasıl oluyor da gazeteci yazınca yeniden hapse atılıyor? Kimler serbest bıraktı? Böyle bir acı tablo içimize taş gibi oturuyor. Bunun sorgulanması lazım” ifadelerine yer verdi.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu: “İki askerimizin diri diri yakılması talimatını veren kişiyi hangi irade serbest bıraktı? Nasıl oluyor da gazeteci yazdıktan sonra yakalanıp yeniden hapse atılıyor? Yeniden hapse atıyorsanız neden serbest bıraktınız?” pic.twitter.com/GG39hX4FDN

— CHP ???????? (@herkesicinCHP) September 22, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir