Ardahan Üniversitesi Rektörü’ne 10 ayrı görev

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’in üniversitede 10 ayrı görevi birlikte yürüttüğü öğrenildi. Biber aynı anda hem dilek-öneri-şikayet sorumlusuyken hem de Kurumsal Yazılım Koordinatörlüğü yapıyor.

Gazeteci Talat Atilla’nın Twitter hesabından yaptığı paylaşımla öğrenilen Biber’in görevleri için Atilla “Kendisini 10 göreve birden atayan rektör beyin bayramını en içten ( ! ) duygularla kutlar, Allah’tan kendisine utanma dilerim” ifadelerini kullandı.

kendisini 10 göreve birden atayan rektör beyin bayramını en içten ( ! ) duygularla kutlar, Allah’tan kendisine utanma dilerim.
( Tüm dostların kurban bayramını kutlarım.) pic.twitter.com/lkehXglpLO

— Talat Atilla (@TalatAtilla) July 20, 2021

Sözcü’ye konuşan Biber, kadro ve personel yetersizliğinden bu görevleri üstlendiğini belirtirken bir yandan da her rektör ve yardımcısının alt görevleri olduğunu söyledi. Ülkenin ilinde üniversiteler açılırken yeterli akademik personel çıkmamasıyla 10 ayrı görev üstlenen Biber “Üniversitelerde görevlendirildiğin her kurul, her komisyon için ücret alamazsın. Sadece benim değil, rektör yardımcılarının da dekanlarımızın da benim gibi birçok alt görevleri, komisyon ya da kurul üyelikleri var. Rektörlük görevimle birlikte Sağlık Bilimleri Dekanlığını bizzat ben yürütüyorum. Bu tür atamalar genelde kadro ve personel yetersizliği sonrasında yapılıyor.

Biber’in görevleri şu şekilde:

  • Üniversite Yönetim Kurulu Başkanı
  • Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar ile Teknokent Koordinatörü
  • Kurumsal Yazılı Koordinatörü
  • Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi Ardahan İl Koordinatörü
  • Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ardahan İl Koordinatörü
  • Ardahan İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Dekanı
  • Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü vekili
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak görev yaptığı ortaya çıktı.

Post Views: 12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir