Mehmet Özdilek’ten Fenerbahçe itirafı!

Beşiktaş’ın efsane isimlerinden Mehmet Özdilek, futbola başlama sürecinden Beşiktaş’a transferine kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

Atakan Kurt’un Youtube yayınına katılan Mehmet Özdilek, Fenerbahçe’den teklif aldığını söyledi.

Futbola başlayışının çok enteresan olduğunu söyleyen Özdilek,”Sokak futboluyla gelişimi tamamladım. 17 biterken amatör lige başladım, 18 biterken Maraş’ta futbola başladım, 20 biterken de Beşiktaş’a geldim. Kahramanmaraş’ın kaptanlığını da yaptım. Transfer sezonunda 1. ligdeki bütün takımlardan teklif aldım.” dedi.

“Fenerbahçe 2 kat para verdi”

Ben Beşiktaş ile söz kestikten sonra Samsunspor’dan bana teklif geldi. Daha önce beni Samsunspor’a almak istemişlerdi ama bana o dönemde sıcak bakmadılar. Liglerin bitimine 2 hafta kala Beşiktaş ile anlaştım ama resmi bir sözleşme yoktu. Kağıtta bir imza yoktu ama sadece söz verdim Beşiktaş’a. Sonra bana ‘Sen Samsunlusun ve Samsunspor’da oynamalısın’ dediler. Ben de, ‘2 yıl önce beni almadınız. Şimdi beni büyük takımlar istiyor. Neden geleyim’ dedim. O dönemde Fenerbahçe, Beşiktaş’ın verdiği ücretin 2 katını teklif etti bana. Hayatta her şey para değil.” dedi.

“Beşiktaş’ın başkanı olmak isterim”

‘Beşiktaş’ın başkanı olmak istermisiniz?’ sorusunu yanıtlayan Mehmet Özdilek, ‘Zaman neyi gösterir bilemem. Neden olmasın? Sadece benim için değil tüm eski oyuncular için böyle bir hedef olmalı. Süleyman Seba da eski bir oyuncuyken başkan oldu. Hamit Altıntop dışında yönetimde olan pek eski futbolcu yok Türkiye’de. Bu sayıların artması gerekir’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir