3 haftalık kapanmada alkol satışı yapılabilecek mi

Özgür Aybaş, tekel bayilerinin kapanma süresi boyunca 10.00-17.00 arasında açık olacağını bildirdi.

Aybaş, genelge sonrası tekel bayilerinin de kapanma süresi boyunca 10.00-17.00 arasında açık olacağını, yasak kapsamında olmadığını duyurdu.

Kapanma kararının ardından hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan günlerde uygulanan “alkol satışı yasağı” yeniden gündeme geldi.

“Tam kapanma” kararının ardında 17 gün boyunca da alkol satışı yasağının olup olmayacağı tartışılırken, Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş sosyal hesabından yaptığı açıklamada genelge sonrası tekel bayilerinin de kapanma süresi boyunca 10.00-17.00 arasında açık olacağını, yasak kapsamında olmadığını duyurdu. Akbaş, “Bizler açığız sabah 10:00 açılış akşam 17:00 kapanış” dedi.

Bizler açığız sabah 10:00 ???? açılış akşam 17:00 ???? kapanış

— Özgür Aybaş TEKEL BAYİİ ???? (@AybasOzgur) April 26, 2021

Genelgede tekel bayilerine ve alkol satışına ilişkin özel bir madde bulunmazken, marketlere ilişkin şu ifadeler yer almıştı:

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir. Yukarıda belirtilen uygulama zincir ve süper marketler için haftanın altı günü geçerli olacak, zincir marketler pazar günleri kapalı kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir