Burak Elmas’tan Galatasaray’a büyük jest « Mersin Dergisi

21 Mayıs 2022 - 01:37

Burak Elmas’tan Galatasaray’a büyük jest

Galatasaray başkanı Burak Elmas, seçim kararı almasına, yeni yıl bütçesinin onaylanmamasına rağmen geçmişe dönük ödemeleri yaptı, sarı …

Son Güncelleme :

02 Nisan 2022 - 23:30

13 views

Galatasaray başkanı Burak Elmas, seçim kararı almasına, yeni yıl bütçesinin onaylanmamasına rağmen geçmişe dönük ödemeleri yaptı, sarı-kırmızılıları büyük bir dertten kurtardı.

Skorer’de yer alan habere göre kulüpler, 31 Mart’ta, “UEFA ve Ulusal Kulüp Lisans” başvurusu yapabilmek için belgelerini Türkiye Futbol Federasyonu’na teslim etti. Buna göre, kulüplerin geçmişe dönük olarak personele, kulüplere kesinleşmiş borcunun bulunmaması, sigorta ve vergi ödemelerin tamamlanması ya da yapılandırılması gerekiyordu. 31 Aralık’a kadar olan bu borçların, 31 Mart tarihine kadar kapatılması, “Kulüp Lisans Talimatı” için yeterli görülmüştü.

Burak Elmas’tan 95 milyon liralık ödeme

Bu nedenle Galatasaray’ın, geçtiğimiz ay sonuna kadar 95 milyon liralık ödeme yapması gerekiyordu. İbra edilmeyen ve Galatasaray’ı olağanüstü seçime taşıyan Başkan Burak Elmas, büyük bir sorumluluk örneği gösterdi ve sarı-kırmızılıların lisans yönünden sıkıntı yaşamaması için bu parayı gerekli yerlere ödedi.