Yahudi sevgilisiyle evlenen Müslüman gencin oyunu ortaya çıktı, olan mutlu yuvaya oldu « Mersin Dergisi

18 Ocak 2022 - 14:08

Yahudi sevgilisiyle evlenen Müslüman gencin oyunu ortaya çıktı, olan mutlu yuvaya oldu

Düğünden iki hafta sonra eşi, Eiyah’ın pasaportundan ve diğer belgelerden müslüman olduğunu anladıktan sonra, durumu ailesine bildirdi. Yahudi …

Son Güncelleme :

30 Kasım 2021 - 22:37

Düğünden iki hafta sonra eşi, Eiyah’ın pasaportundan ve diğer belgelerden müslüman olduğunu anladıktan sonra, durumu ailesine bildirdi. Yahudi bir kadının, Müslüman bir erkekle evli olamayacağı için çiftin nikahı bozuldu ve aile kızlarını Eiyah’dan geri aldı.

Açıklama yapan Eiyah, anne ve babasının Müslüman olmasına rağmen kendisinin Yahudilik dinine karşı ilgisinin olduğunu bu nedenle sürekli Tevrat okuduğunu ve Yahudi dinine göre yaşadığını söyledi.

Genç adam, Yahudi olmak için sinagoga gittiğini fakat Yahudi olmasına müsaade edilmediğini söyledi.

Sinagog tarafından Yahudi olmasına izin verilmeyen Eiyah, asıl Ali Hassan olan ismini Eiyah olarak değiştirip herkese Yahudi olduğunu söyledi.

Ailesinin karşı çıkmasına rağmen Yahudilik dinini öğrenen Eiyah, Teksas’da sinagoga gitmeye başladı fakat kimse genç adamın Müslüman kökenli olduğundan şüphe etmedi.

Eiyah, 2018 yılında eşiyle bir arkadaş bulma sitesinde tanıştı. Önce arkadaş olan çift bir süre sonra birbirine aşık olunca evlenmeye karar verdi.

Eiyah, eşinin kendisinden alınmasından dolayı büyük bir üzüntü duyduğunu ve kendisine haksızlık yapıldığını iddia etti.

reklam

BENZER HABERLER

reklam