Akşener’den Erdoğan’a: Vatan sizin kupon araziniz değil

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündemi değerlendiriyor.

Akşener’in satırbaşları şöyle:

Böyle bir kutlu dine mensup olmamıza rağmen AK Parti iktidarının elinde Türkiye en büyük yönetim krizlerinden biri yaşıyor. Milletimiz AK Parti’ye güvendi, yetkiye verdi ama onlar öyle bir koltuk sevdasına düştü ki, saraylara kapanıp paranın gücüne öyle esir oldular ki ne ahlak, ne takva kaldı.

Bugün bunların sonucunu her alanda tüm gerçekleriyle yaşıyoruz. Onlar sarayda sefa sürerken yönetim krizini milletçe ödüyoruz.

Erdoğan 23 Nisan’da çıktı dedi ki, “Toprak kan dökülmemişse zaten vatan olmaz. Arsa var, arazi var, araziyi arsaya dönüştürmek için belli bir bedel ödemek gerekiyor.” dedi. Türk devletini idare eden birine vatan ne demek anlatmak zorunda kaldığım için utanıyorum.

Baş müteahhit sayın Erdoğan, vatanı da kupon arazi zannediyor. Kendisi vatanı rant peşinde koşup, arazileri parsellemek olarak görüyor. Vatan deyince aklına arsanın ücretinden başka bir şey gelemeyen utanmazlığa, ahlaksızlığa bakın. Vatan sizin kupon araziniz değil, şehitlerimizin emanetidir. Vatan, Malazgirt’le kapı açan Sultan Alparslan’dır. Vatan, Çanakkale’de ölüme koşan Mehmet’tir. Vatan, 1923’de mührü vurulan Cumhuriyet’tir, Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Biden’ın ‘soykırım’ ifadesi

İktidarın sergilediği bu cahillik yüzünden, Türkiye sürekli kaybediyor. Her alanda kaybediyoruz. Joe Biden’ın 24 Nisan’da yaptığı açıklama sonrasında da öyle oldu. Biden’ın sözde soykırım açıklaması milletimizi derinden yaraladı. Vatandaşlarımızın gözü kulağı sayın Erdoğan’a çevrildi.

Bir baktık ki kafası bozulana posta koymakla övünen dünya lideri gitmiş yerine pek bir terbiyeli, şeker, pek bir minnoş Mr. Erdogan gelmiş. Rüzgar esse atarlanan sayın Erdoğan, çıkıp da “Ey Biden sen kimsin be” demek yerine “Sayın Biden” demek zorunda kalmış.

Rıza Zarrab için seferber olanların en azından bir nota vermesini bekliyordum. Müzik notasına bile razıydık. Güvenlik ve işbirliği protokollerini masaya yatırmasını bekliyorduk. Sayın Erdoğan ise Biden’a kibarca sitem edip, kibarca Ermenistan’a yaptırım sinyali verdi. Sayın Erdoğan yemezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir