Galatasaray tesislerine silahlı baskın

Antalyaspor deplasmanında 3 puan çıkaran Galatasaray, aynı gece Kemerburgaz’da saldırıya uğradı. Hürriyet Gazetesi’nde çıkan haberde, olaydan ötürü Mustafa Cengiz ve kulüp yönetiminin konuyu İstanbul Valiliği’ne taşıdığı bilgisine yer verildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz arasında, saldırıya ilişkin bir görüşme de yapıldı.

Nisan ayı başında Galatasaray’a tahsis edilen Kemerburgaz arazisinde Başkan Mustafa Cengiz, incelemelerde bulunurken şu açıklamaları yapmıştı:

“Bu arazinin tahsisine yönelik sözleşmeyi Mart 2018’de imzaladık ama 3 yılda bir türlü harekete geçemedik. İçine girip zemin etüdü bile yapamadık. Buraya giremiyorduk. Burada maden ruhsatı alıp çimento üretimi yapan bir firma vardı. Ruhsatını iptal ettirdik ama devam etti. İki yıl içinde 4 idari mahkemeye dava açtık. Bu süreçte neredeyse her mahkemenin önüne bekçi koyduk. Türk hukuku olması gerekeni yaptı. Burayı tapuya tescil ettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 5 binlik ve binlik imar planlarını onayladı. Bu araziye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından verilen maden ruhsatı nedeniyle mücadelemiz 3 yıla yakın sürdü. Şimdi güvenliği sağlıyoruz. Bundan sonra kulübeleri dikeceğiz. Türk bayrağı ve Galatasaray bayrağı 15 gün içinde dikilecek ve dalgalanacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir