‘Kardeşlerime baktığım için eğitimime devam edemiyorum’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnaf çocukları ile buluştu. Çevrimiçi gerçekleşen buluşmada bir genç, “Kredi ile döndürmeye çalışıyoruz, kredi daha çok zorlamaya başlıyor. Ekonomik olarak büyük bir sıkıntıdayız” dedi. Başka bir genç ise, “İki küçük kardeşim var, onlara baktığım için eğitim öğretimime devam edemiyorum. Ev geçimi durdu, devam etmiyor. Çocuklar mağdur, çocuklara kitap alamıyorum” sözleriyle sitem etti. Toplantıya katılan küçük bir çocuk da, Kılıçdaroğlu’na sözlerini uyarladığı bir şarkıyı seslendirdi:

Bul bütün denizleri koy beni içine, çabaladıkça batıyorum daha da derine, kaldırımlar götürmüyor artık beni evime… Söyle Kemal amca söyle ne olur, kim çıkaracak bizi düzeye?

Öyle bir anlatıyorlar ki, sanki herkes çok mutlu, kimsenin sıkıntısı yok. Bugünün Türkiye’si, dönemin lale devri gibi devir işte…

Annem terzilikle uğraşıyor babamın da kafesi vardı. Pandemi başladıktan sonra, babam kafesini kapatmak zorunda kaldı. Pandemiden sonra evdeki gelir teke düştü. Hem okuyup hem çalışmaya, hayata tutunmaya çalışıyoruz.

Üç kardeşiz, iki yaşında kardeşim var. Onun ihtiyaçları oluyor, daha çocuk. Oyuncak istiyor, bezi oluyor, maması oluyor. Bunları karşılamakta zorlandığımız günler oldu.

Kredi ile döndürmeye çalışıyoruz, kredi daha çok zorlamaya başlıyor. Ekonomik olarak büyük bir sıkıntıdayız.

Minik bir çay ocağımız var Ankara’da. Biz hiçbir şekilde kira desteği almadık, minicik bir alanımız varken.”

Kılıçdaroğlu, gençlerle buluşmasının ardından sosyal medya hesabından “Gençlerin gerçekte neler yaşadığını bazen göremiyoruz. Bu kez esnaflarımızın evlatları olan gençlerle buluştum. Çözüm üretemeyen Saray’lı onlara kefen edebiyatı yapadursun, sorunlarını ben çözeceğim. Gençleri düzlüğe çıkaracağım.” notuyla bir paylaşım yaptı.

Gençlerin gerçekte neler yaşadığını bazen göremiyoruz. Bu kez esnaflarımızın evlatları olan gençlerle buluştum. Çözüm üretemeyen Saray’lı onlara kefen edebiyatı yapadursun, sorunlarını ben çözeceğim. Gençleri düzlüğe çıkaracağım. pic.twitter.com/4T1nHYEpwz

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) April 25, 2021

ANKA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir