Emre Tilev’den Antalyaspor-Galatasaray maçı yorumu

Zirve yarışındaki kritik haftada Galatasaray deplasmanda Antalyaspor’u 1-0 mağlup etti. Spor spikeri ve yorumcusu Emre Tilev, karşılaşmanın ardından HalkTV.com.tr’ye özel açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın 3 puanı kazanmayı hakettiğini belirten Tilev, “Modern futbol denince artık hiç bir dünya futbol yazarı zannediyorum Türk futbolundan örnekleri ortaya koyamayacak. Anadolu takımlarının son dönemdeki performanslarına baktığımızda etkin, dinamik, ileri çıkış yapan takımların olmadığını gözlemliyorum. Antalyaspor bir ara 6-3-1 gibi bir düzenle oynadı. Podolski atıldıktan sonra da 10 kişiyle defans yaptı. “0-0 bana yeter” düşüncesi içerisindeydi ama artık modern futbolun içerisinde bu yok. Aktif, dinamik olmak ve topa sahip olmak gerekiyor artık. Antalyaspor bunların hiç birini yapmadı ve yenilgiyi hak etti.” dedi.

“Galatasaray galibiyeti istediğini sonuna kadar gösterdi”

Ersun Yanal’ın oyun taktiği beraberlik üzerineydi. Genel görüntüye baktığınızda arzulu, istekli, iştahlı bir Galatasaray farklı bir ivmeyi beraberinde getirdi. Galatasaray her pozisyonda ve her atakta galibiyeti sonuna kadar istediğini gösterdi. Kerem’i çok beğendiğim akşamda Galatasaray elinden gelen her şeyi yaptı. Kocaman bir parantez açarsak Galatasaray’da sağ bek sorunu hala devam ediyor. Şener arzulu istekli ama sarı kırmızı takımın o noktada farklı arayışları mutlaka olacaktır.

“Galatasaray kolay kolay pes etmeyecek”

Galatasaray ilk toplarda stoperlerin daha akılcı pas tercihleri sona yaklaşan ligde ön plana çıkacaktır. Halil’in zamanlama hataları çok fazla. Yüksek toplarda kendini geliştirmeli. Falcao’nun sakat olduğu bu dönemde kendini göstermesi gerekirdi. Yoksa bir daha kendisini gösterme şansı olmayacak. Galatasaray 3 puanı kazanmayı bildi ve şampiyonluk yarışında ben de varım dedi. Bundan sonrası neler gösterir bilinmez. Bu kadar iştahlı bir Galatasaray kolay kolay pes etmeyeceğini gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir