Aile Bakanı Derya Yanık, devlet korumasındaki çocuğu ifşa etti

Yeni Aile Bakanı Derya Yanık, 23 Nisan nedeniyle koltuğunu devlet koruması altında olan bir çocuğa devretti. Yanık, bu devri kameralar önünde, kanunları hiçe sayarak yaptı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kimliği ve fotoğrafının gizli tutulması gereken çocukla birlikte kameralara poz verdi. Devlet kurumu olan Anadolu ajansı da bu skandalın fotoğraf ve videolarını servis etti.

Yanık, Ramazan gerekçesiyle küçük çocuğa çikolata ve çay ikram etmediğini de söyledi.

Derya Yanık şu ifadeleri kullandı: “Tabi Ramazan olduğu için bir şey ikram edemedik. Ramazan’dan sonra aynı evde kaldığı 5 arkadaşıyla birlikte bize misafir olarak gelecek o zaman çikolata ve çay hakkımızı kullanacağız.”

Sosyal medyada tepki yağdı

Sosyal medyada çok sayıda kişi Derya Yanık’a tepki gösterdi. Ancak, bu mesajlarda çocuğun fotoğrafı olduğu için yayınlamayı uygun bulmuyoruz.

Bakan, kural tanımadı

Devlet koruması altındaki çocukların, isim ve soy isimlerinin ifşa edilmesi, fotoğraflarının kullanılması güvenlik nedeniyle yasak. Çocukların kaldığı yurtların adresleri de paylaşılmıyor. Sosyal sorumluluk projeleri ile bu çocuklarla etkilik yapan kurumların da çocukların fotoğraflarını kullanmasına izin verilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir