Bahçeli’den erken seçim açıklaması

Spread the love

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçime ilişkin, “Erken seçim tartışmalarının sıcak gündemde tutulması maksadıyla açıklama yapanlar 2023 haziran ayını beklemek durumunda olduklarını bir kez daha hatırlatmayı lüzumlu görüyoruz. HDP ile yasak ittifak şemsiyesi altında toplananlar içine düştükleri zilletin bedelini er yada geç ödeyeceklerdir.” dedi.

Bahçeli’nin satırbaşları şöyle:

MHP’nin millet anlayışı dışlayıcı, uzaklaştırıcı ve ötekileştirici değildir ve hiç de olmamıştır. Milletin var olma azim ve iradesi olan milli şuur diri olduktan sonra iç ve dış düşman üzerimize operasyon yapamayacaktır.

Milli siyasetimizin yol haritası tarih ile çizilmiş, akıl ile bezenmiş, ahlakla derinleşmiş, inanç ile dengelenmiştir. Siyasal hedefler milletin manevi değerleri ile birleşmedikten sonra söylenen hiçbir söz millet vicdanında karşılık bulmayacaktır. Millete rağmen siyaset antidemokratiktir. Milli iradeyi silahın gölgesine alan her girişim ve niyet darbedir.

Millet iradesine cephe alan, dayatmacı ve icazetli siyasetçilerin karşımıza geçip poz vermesi iki yüzlülüktür. Cumhur İttifakı millet ne diyorsa ona kulak veren, milletin ruh köküne uygun siyaset yapan bir ruh ve hüviyete sahiptir.

Erken seçim açıklaması

Erken seçim tartışmalarının sıcak gündem tutulması maksadıyla sipariş açıklama yapanların 2023 haziran ayını beklemek durumunda olduklarını bir kez daha hatırlatıyoruz. Türkiye’nin geleceği heba edilemez. Etmek için ortam kollayanlara fırsat verilemez. PKK’nın gözetleme kulesi olan HDP ile ittifak şemsiyesi altında toplananlar, bunun adına da demokratik güç birliği diyenlere içine düştükleri zilletin bedelini er ya da geç ödeyecekler.

“HDP’ye oy verenler PKK’nın uzantısı olsun diye mi oy verdiler?”

Bizim terk edecek vatanımız, çizilecek sınırımız, bölünecek milletimiz, yıkılacak devletimiz, vazgeçecek tek bir insanımız dahi yoktur. CHP yanlıştadır, İYİ Parti yanlış ata oynamıştır. HDP terör bataklığının içindedir. Dünyanın neresinde teröre destek veren bir partiye müsaade vardır? Parti görünümlü bir suç örgütüne siyaset hayatında nasıl yer olacaktır? Gara’ya haber götürüp getirenlerin Meclis’te ne işi vardır? Diyorlar ki HDP şu kadar oy aldı, bu kadar destek aldı. HDP’ye oy verenler PKK’nın uzantısı olsun diye mi oy verdiler? Şerefiniz kadar konuş desek ağzını bıçak açmayacak kişiler HDP’yi korumak için demokrasiyi kullanmaktadır.

Türkiye bir hukuk devleti ise HDP’nin kapatılması acildir, şarttır. Ayrıca başka isimler ile tekrar faaliyette bulunmasına fırsat verilmemelidir. Anayasa’nın 69. maddesi bu çerçevede açık hüküm niteliği taşımaktadır.

Zaman zaman ısmarlama metinlere imza atıp, demokrasi edebiyatı yapan, özgürlük masalı anlatan sözde aydın, akademisyen, gazeteci ve kaymak tabakanın Türkiye’nin hak ve menfaatleri söz konusu olduğunda ne izlerine rastlanır, ne esameleri okunur. Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan rektöre karşı çıkmak için hazırlanan bildiriye imza atan eski akademisyenlerin teröre bir kez tepki gösterenini gördünüz mü? Gara katliamını lanetleyene şahit oldunuz mu? Bunlar neyin kafasını yaşıyorlar, kimlere hizmet ediyorlar? Bu çürük rektörler, bir defa yerli ve milli duruş sergileyeceklerdir? Ellerine tutuşturulan metinlere heyecanla imza atan buçuk aydınlar, haklarını ne zaman ödeyecekler?

CHP ve İYİ Parti’yi hedef aldı

CHP, fezlekeli HDP’li vekillerin dokunulmazlıkların kaldırılmasında var mıdır, yok mudur? İYİ Parti, HDP’lilerin yargı önüne çıkarılmasında destek midir köstek midir? HDP’nin kapatılması konusunda CHP ile İYİ Parti’nin tutumu ne olacaktır? Mutfakta yangın var diyenler ülkedeki yangını ne zaman görecektir? CHP kime destek vermektedir, zalime mi mazluma mı? İYİ Parti kimin tarafındadır? Önümüzde büyük bir imtihan vardır. Süreç turnusol kağıdı işlevi görecektir. MHP amasız, fakatsız, ancaksız dokunulmazlıkların kaldırılmasına evet diyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir