Bahçeli’den AKP’ye HDP çağrısı

Spread the love

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçime ilişkin, “Erken seçim tartışmalarının sıcak gündemde tutulması maksadıyla açıklama yapanlar 2023 haziran ayını beklemek durumunda olduklarını bir kez daha hatırlatmayı lüzumlu görüyoruz. HDP ile yasak ittifak şemsiyesi altında toplananlar içine düştükleri zilletin bedelini er yada geç ödeyeceklerdir.” dedi.

Bahçeli’nin satırbaşları şöyle oldu:

“MHP’nin millet anlayışı dışlayıcı, uzaklaştırıcı ve ötekileştirici değildir ve hiç de olmamıştır. Milletin var olma azim ve iradesi olan milli şuur diri olduktan sonra iç ve dış düşman üzerimize operasyon yapamayacaktır.

Milli siyasetimizin yol haritası tarih ile çizilmiş, akıl ile bezenmiş, ahlakla derinleşmiş, inanç ile dengelenmiştir. Siyasal hedefler milletin manevi değerleri ile birleşmedikten sonra söylenen hiçbir söz millet vicdanında karşılık bulmayacaktır. Millete rağmen siyaset antidemokratiktir. Milli iradeyi silahın gölgesine alan her girişim ve niyet darbedir.

Millet iradesine cephe alan, dayatmacı ve icazetli siyasetçilerin karşımıza geçip poz vermesi iki yüzlülüktür. Cumhur İttifakı millet ne diyorsa ona kulak veren, milletin ruh köküne uygun siyaset yapan bir ruh ve hüviyete sahiptir.

Erken seçim açıklaması

Erken seçim tartışmalarının sıcak gündem tutulması maksadıyla sipariş açıklama yapanların 2023 haziran ayını beklemek durumunda olduklarını bir kez daha hatırlatıyoruz. Türkiye’nin geleceği heba edilemez. Etmek için ortam kollayanlara fırsat verilemez. PKK’nın gözetleme kulesi olan HDP ile ittifak şemsiyesi altında toplananlar, bunun adına da demokratik güç birliği diyenlere içine düştükleri zilletin bedelini er ya da geç ödeyecekler.

“HDP’ye oy verenler PKK’nın uzantısı olsun diye mi oy verdiler?”

Bizim terk edecek vatanımız, çizilecek sınırımız, bölünecek milletimiz, yıkılacak devletimiz, vazgeçecek tek bir insanımız dahi yoktur. CHP yanlıştadır, İYİ Parti yanlış ata oynamıştır. HDP terör bataklığının içindedir. Dünyanın neresinde teröre destek veren bir partiye müsaade vardır? Parti görünümlü bir suç örgütüne siyaset hayatında nasıl yer olacaktır? Gara’ya haber götürüp getirenlerin Meclis’te ne işi vardır? Diyorlar ki HDP şu kadar oy aldı, bu kadar destek aldı. HDP’ye oy verenler PKK’nın uzantısı olsun diye mi oy verdiler? Şerefiniz kadar konuş desek ağzını bıçak açmayacak kişiler HDP’yi korumak için demokrasiyi kullanmaktadır.

Zaman zaman ısmarlama metinlere imza atıp, demokrasi edebiyatı yapan, özgürlük masalı anlatan sözde aydın, akademisyen, gazeteci ve kaymak tabakanın Türkiye’nin hak ve menfaatleri söz konusu olduğunda ne izlerine rastlanır, ne esameleri okunur. Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan rektöre karşı çıkmak için hazırlanan bildiriye imza atan eski akademisyenlerin teröre bir kez tepki gösterenini gördünüz mü? Gara katliamını lanetleyene şahit oldunuz mu? Bunlar neyin kafasını yaşıyorlar, kimlere hizmet ediyorlar? Bu çürük rektörler, bir defa yerli ve milli duruş sergileyeceklerdir? Ellerine tutuşturulan metinlere heyecanla imza atan buçuk aydınlar, haklarını ne zaman ödeyecekler?

“HDP’nin kapatılması acildir, şarttır”

Yargıtay’ın terör örgütlüye irtibatı bulunan HDP hakkında inceleme başlatması önemli bir gelişmedir. Siyasi partilerin kapatılması, Yargıtay’ın açacağı dava üzerine Anayasa Mahkemesi’nce kesin olarak karara bağlanmaktadır. Kapatmaya konu eylemlerin işlenmiş olması yeterlidir. AYM, HDP’nin terör eylemlerinin odağı olduğunu tespit ederse, HDP diye bir partiden, üye ve yöneticilerinden söz etmek mümkün olmayacaktır. Türkiye bir hukuk devletiyse HDP’nin kapatılması acildir, şarttır. Başka bir ad altında tekrardan faaliyette bulunmasına fırsat verilmemelidir. Anayasa’nın 69’uncu maddesi açık hüküm niteliği taşımaktadır.

CHP ve İYİ Parti’yi hedef aldı

Dokunulmazlıkların kaldırılması talebiyle fezlekeleri TBMM’ye gelmesiyle ilgili her siyasi parti tutumunu netleştirmelidir. Demokrasi ve milli irade hasımlarıyla ilgili gereği hukuk sınırları içinde ifa edilmelidir. FETÖ’cü ve PKK’lıların yargılandığı hukuk süreçlerinin karara bağlanması ertelenemez bir mecburiyettir. Hiç kimse minderden kaçmamalı, yüreği yeten kartını açık oynamalıdır. CHP, dokunulmazlıkların kaldırılmasına var mıdır, yok mudur? Kimliksiz CHP Sözcüsü senin kararın nedir, Türkiye’nin yanında mısın, terörün mü yanındasın? İYİ Parti, HDP’lilerin yargı karşısına çıkarılmasına destek midir, köstek midir? Hele bir cevap versinler, CHP ile İYİ Parti’nin tutumu ne olacaktır? Mutfakta yangın var diyenler, vatandaki yangını ne zaman göreceklerdir?

Süreç turnusol kağıdı işlevi görecektir. Kim kiminle yürüyor belirginlik kazanacaktır. MHP, amasız, fakatsız, ancaksız şekilde evet diyecek, HDP’nin kapatılmasını da sonuna kadar savunacaktır. Bizde kıvırma, u dönüşü, çark yoktur. Eğer bir toplumda terörün insan hayatına yönelik aşağılık bir eylem olduğuna yönelik bilinç yoksa yıkım kapıya dayanmış demektir. Terörizme karşı ortak bir anlayış ve eylem geliştirmek günümüzde çok daha önemli hale gelmiştir. Herkesten böyle bir davranış beklediğimizi ilan etmek boynumuzun borcudur.

Hocalı’yı andı

Hocalı’da şehit düşen soydaşlarımızı rahmetle anıyorum. Hocalı hala tutsak, hala yaralıdır. Ermenistan, Karabağ’ın bir bölümünü kontrolünde tutmaktadır. Ermenistan terör devleti ve kukladır. Geçen hafta ordunun başbakan Paşinyan’a istifa çağrısı beklenendir. Biz konu Ermenistan olsa bile demokrasinin hakim olmasını isteriz. Bunu ilkesel bir taktir ve tercih olduğunu ön şartsız ileri süreriz.

ABD’ye çağrı

ABD’nin S-400 konusundaki dayatmacı ve dostane olmayan yaklaşımı müttefikliğe uygun değildir. İstenen nedir? Türkiye S-400’leri Rusya’ya iade mi etsin? Biz nereden ne alacağımıza karar veremezsek bağımsızlıktan nasıl bahsedeceğiz? PKK’ya, YPG’ye silah vermeyin deyince kulan asan oluyor mu? ABD ile diyalogumuz S-400 ile bağlantılı ise Doğu Akdeniz’de neden karşımıza geçtiğini sormak milli bir görevimizdir. Biz ne Doğu ne Batı demiyoruz. Yolumuzdan dönmeyeceğiz. ABD’nin Yunanistan’ı ileri karakol haline getirmeye çalışması neye yorumlanmalıdır? Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsızdır. Bağımsızlığımız bir lütuf değil kazanımdır. Bilinsin ki Türk milletinin bağımsızlığı asla çiğnetilmeyecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir